Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Radomsku

DSC_0143DSC_0147DSC_0142DSC_0143DSC_0148DSC_0149DSC_0162

inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Radomsku

 

Społeczna Akademia Nauk Wydział w Bełchatowie uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2015/ 2016, 18 października o godz. 9.00.

 

To wydarzenie ważne nie tylko dla seniorów, ale i dla innych mieszkańców naszego miasta. Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który ma już 8 lat, niezłomnie w swej postawie pokazują, że chcieć to móc. Dają tym samym każdemu z nas.

 

Uniwersytet Trzeciego wieku liczy już 120 słuchaczy i ciągle się rozrasta. Podstawową formą działalności są wykłady dydaktyczne proponowane przez Społeczną Akademię Nauk, a także wykłady społeczno-naukowe, spotkania z ciekawymi ludźmi, prawo na co dzień i filmowy klub dyskusyjny, warsztaty kulinarne , florystyka ,rękodzieło . Dużą popularnością cieszą się również zajęcia: rehabilitacyjno-ruchowe, manualno-artystyczne, informatyka, lektorat języka angielskiego, basen, zajęcia taneczne, wokalne, ceramiczne, warsztaty z rysunku i malarstwa czy sekcja kominkowa UTW to nie tylko edukacja ale również spotkania z ludźmi i uczestnictwo w życiu społecznym.
Społeczna Akademia Nauk chętnie wspiera działalność naszego Uniwersytetu.

PROGRAM
Hymn Państwowy
Powitanie uczestników uroczystości przez Dziekana Wydziału
prof. dr inż. hab. Mirosława Wasilewskiego
Przemówienia Władz Uczelni
Wystąpienie okolicznościowe
Immatrykulacja
Gaude Mater Polonia
Wykład Inauguracyjny
Gaudeamus Igitur
Uroczyste otwarcie Roku Akademickiego 2015/2016 przez Dziekana Wydziału
Występ artystyczny