Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /usr/home/ewakd/domains/otwartyuniwersytet.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 546 Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /usr/home/ewakd/domains/otwartyuniwersytet.pl/public_html/wp-includes/plugin.php on line 546

“Radomszczański Uniwersytet III Wieku”

Działania fundacji “Radomszczański Uniwersytet III Wieku”

Uniwersytet Trzeciego Wieku jest organizacją skierowaną głównie do osób powyżej 50 roku życia. Powstał po to, by aktywizować życie seniorów, a także wykorzystać ich potencjał.

Idea UTW

• Uniwersytet przede wszystkim ma na celu poprawę jakości życia osób starszych oraz przeciwdziałanie ich wykluczeniu. Realizowane jest to m.in. poprzez poszerzanie ich wiedzy z różnych dziedzin nauki, a zwłaszcza medycyny i profilaktyki zdrowia, kultury oraz sztuki, ekonomii czy nauk społecznych, a także prawnych, seminaria z literatury i filozofii, warsztaty plastyczne, grupy dyskusyjne oraz hobbystyczne. Dzięki swojej innowacyjności daje również możliwość zapoznania się z nową komunikacją społeczną.
  • Uczelnia jest dla nich miejscem spotkań towarzyskich, wspólnych zabaw czy wycieczek.
  • Organizacja propaguje wśród swoich studentów zdrowy tryb życia. Zachęca tym samym do aktywności fizycznej poprzez organizowanie różnych wydarzeń sportowych, takich jak: Olimpiada Seniora, Marsze Nordic Walking czy rajdy rowerowe.
  • UTW jest dobrym pomysłem na właściwe spożytkowanie nadmiaru czasu dla osób, które nierzadko potrzebują pretekstu do wyjścia
    z domu.
  • Jednostka, wychodząc naprzeciw słuchaczom, przystosowuje zajęcia kierując się ich zainteresowaniami, ale jednocześnie inspiruje osoby w podeszłym wieku do poszukiwania i odkrywania w sobie nowych pasji czy umiejętności.
  • Dołączyć do radomszczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku można przez cały rok. Najczęściej są to osoby na emeryturze bądź rencie, które ukończyły 50-ty rok życia. Jednak nie jest to wymóg konieczny.Wśród studentów można spotkać m.in. emerytowanych lekarzy, nauczycieli czy wykładowców akademickich, co wynika głównie z wcześniejszej aktywności takich osób w społeczeństwie. Misją uniwersytetu jest jednak dotarcie
    i aktywizacja tych „pozornie” niezainteresowanych podobną działalnością osób.

Przed przystąpieniem do zajęć, przeprowadzana jest indywidualna rozmowa,
    w której bierze się pod uwagę osobiste aspiracje i zainteresowania kandydatów.

Radomszczański Uniwersytet Trzeciego Wieku całkowicie bezpłatnie pozwala na uczestnictwo we wszystkich organizowanych seminariach, wykładach i zajęciach.

109_0022

Idea UTW

z domu.
    i aktywizacja tych „pozornie” niezainteresowanych podobną działalnością osób.Przed przystąpieniem do zajęć, przeprowadzana jest indywidualna rozmowa,
    w której bierze się pod uwagę osobiste aspiracje i zainteresowania kandydatów.