„Z dala od orkiestry”

Radomszczański Uniwersytet III Wieku zaprasza
Z okazji obchodzonego w tym roku Jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę, zapraszamy do udziału w organizowanych przez Fundację im. Zygmunta Zaleskiego pokazach filmu z_dala_od_orkiestry_plakatw reż. Rafaela Lewandowskiego.
Fundacja im. Zygmunta Zaleskiego oraz Radomszczański Uniwersytet III Wieku serdecznie zapraszają na projekcję filmu dokumentalnego „Z dala od orkiestry”, która odbędzie się 30.08.2018 roku o godzinie 17.00 w siedzibie RUTW SAN ul. Wyszyńskiego 27/5 .
Reżyser, którego debiut fabularny z 2010 roku, „Kret”, został uhonorowany m. in. Paszportem Polityki, oraz nagrodami festiwali filmowych, ma w swoim dorobku m.in. dokument przedstawiający historię malarza Jerzego Mierzejewskiego („Sztuka milczenia”) oraz słynnego francuskiego dyrygenta Marca Minkowskiego („Minkowski | Saga”).
Tym razem stworzył opowieść o życiu Zygmunta Lubicz-Zaleskiego, historyka i krytyka literatury, tłumacza, poety i publicysty. Opowiadając wielowątkową historię Zygmunta Lubicz-Zaleskiego, Rafael Lewandowski posłużył się szerokim zbiorem materiałów historycznych. Film wzbogacają wypowiedzi rodziny i przyjaciół oraz uczniów Zaleskiego. Serdecznie zapraszamy na otwarte pokazy filmu w sierpniu .